Dodano dnia: 03.01.2018 o godz: 16:05 | Numer ID: 12036
Link nie działa/spam ?

Trening pamięci dla seniorów - zalety

Z biegiem lat nasz mózg, który odpowiada za zdobywanie, przetwarzanie oraz gromadzenie informacji, zmniejsza sprawność, a to znacznie utrudnia nam codzienne życie. Osobom w starszym wieku trudno jest zapamiętywać nowe rzeczy, mają także kłopoty z koncentracją. Dlatego tak ważny jest systematyczny trening pamięci dla seniorów.
W jakim celu należy ćwiczyć umysł?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jesteśmy skazani na gorszą sprawność umysłową w starszym wieku. Wszystko uzależnione jest od tego, czy zareagujemy we właściwym czasie, będziemy wykonywać ćwiczenia pamięci i zadbamy o kondycję naszego mózgu. Młodzi ludzie rzadko mają problem z zapamiętaniem listy zakupów lub skupieniem się na wykonywanym zadaniu. Jednakże seniorzy często nie potrafią skojarzyć faktów i nawet rozwiązywanie krzyżówek okazuje się niezwykle trudne.
Warto zdać sobie sprawę, że zaniedbywanie umysłu może spowodować postęp takich chorób jak Alzheimer czy demencja starcza. Z biegiem lat nasza zdolność do zapamiętania nowych informacji zaczyna słabnąć, ponieważ zmniejsza się liczba szarych komórek. Tego procesu nie da się powstrzymać, ale mamy szansę skutecznie go spowolnić wykonując ćwiczenia pamięci. To powoduje, że nawet po przejściu na emeryturę można cieszyć się sprawnością umysłową.
W jaki sposób można ćwiczyć umysł?
Wielu osobom zdaje się, że trening pamięci dla seniora zajmuje zbyt dużo czasu i że jest trudny do wykonania. Warto sobie uświadomić, że treningi na pamięć i koncentrację nie są problematyczne. Co więcej, można je wykonywać w dowolnym miejscu i o każdej porze na przykład z Akademią Umysłu Senior.
Trening umysłu dla seniora jest bardzo przyjemny. Ma on formę ciekawych zabaw i gier poprawiających pamięć i koncentrację. Przykładem może być rozpoznawanie różnic na dwóch, pozornie identycznych, obrazkach. Bardzo dobrymi ćwiczeniami są też : gra w skojarzenia, zapamiętywanie słów, a nawet listy zakupów. Dla osób w starszym wieku jest to doskonała okazja do tego, by spędzać więcej czasu z rodziną.
Pamiętajmy, że wpływ na kondycję umysłu oraz pamięci ma nasz sposób zachowania. Codzienna podróż tą samą trasą bądź trzymanie się jednego schematu postępowania, prowadzą do rozleniwienia mózgu i tym samym zanikania szarych komórek. Warto zadbać o trening pamięci dla seniorów, który zagwarantuje sprawność umysłu na długie lata.

Szczegóły strony www.senior-akademia.pl:

Komentarze do strony: www.senior-akademia.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.senior-akademia.pl

Trening pamięci dla seniorów - zalety
Trening pamięci dla seniorów - zalety
Trening pamięci dla seniorów - zalety
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

katalog (15), aranżacja wnętrz (14), motoryzacja (13), serwis (19), zabawki (15), medycyna (27), ogłoszenia (15), sklepy (13), apartamenty (12), wesele (24), uroda (34), odzież (15), sklep internetowy (15), blog (18), stomatolog (18), pożyczka (13), hotele (15), kredyt (15), śląsk (13), pozycjonowanie stron internetowych (12), lodz (21), sklepy internetowe (15), medycyna estetyczna (14), biuro rachunkowe (18), psychoterapia (13), Kosmetyki (18), /ślub (17), organizacja imprez (14), kosmetyki naturalne (13), noclegi (33), meble (35), wizytówki (14), blog motoryzacyjny (13), dentysta (17), rolety (18), firmy (14), wycieczki (13), katalog stron (36), zdrowie (48), łódźŸ (21)