Dodano dnia: 13.11.2014 o godz: 12:58 | Numer ID: 2602
Link nie działa/spam ?

Polisarium.pl - Najtańsze ubezpieczenia oc Warszawa

Ubezpieczenie oc Warszawa obowiązuje wszystkie pojazdy które przebywają na terenie stolicy, nie ma znaczenia fakt czy pojazdy są używane czy stoją bezużytecznie w garażu. Dopóki pojazd jest zarejestrowany właściciel ma obowiązek wykupić obowiązkowe ubezpieczenie oc. Aby uniknąć takiego obowiązku możemy wyrejestrować samochód na czas gdy mamy pewność, że nie będziemy go używali. Trzeba pamiętać że z każdą nową rejestracją ponosimy koszty związane z tablicami rejestracyjnymi, dowodem rejestracyjnym i przeglądem. Bardzo wielu kierowców trwa w przekonaniu, że jeżeli auta nie używają to nie muszą wykupywać polisy oc, jest to bardzo błędne przekonanie ponieważ za choćby jeden dzień braku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możemy liczyć się z karą grzywny ze strony ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Ubezpieczenie oc samochodu jest obowiązkowe i warunki jego działania określone są w ustawie i dotyczą wszystkich ubezpieczycieli, którzy oferują nam ten rodzaj polisy. Jeśli każde towarzystwo musi nam zaproponować takie same usługi co do wyboru polisy powinniśmy kierować się jedynie ceną. Nie dajmy się zwieść chwytom marketingowym w postaci zwiększonej liczby zniżek np. 70%, liczy się cena końcowa, ponieważ towarzystwo może manipulować tzw. Stawką podstawową na dany region. Dla przykładu w towarzystwie ubezpieczeniowym A gdzie dostajemy 60% zniżki stawka podstawowa dla naszego pojazdu wynosi 1000zł, zapłacimy więc za takie ubezpieczenie 400zł, w towarzystwie ubezpieczeniowym B gdzie otrzymamy aż 70% zniżki stawka podstawowa wynosić będzie 1500zł to polisa kosztować nas będzie 450zł. Mimo, że ubezpieczyciel B przyzna nam większą zniżkę to i tak bardziej opłaci się dokonać zakupu w towarzystwie ubezpieczeniowym A. Różnice w przyznawaniu zniżek oraz wpływie szkód na ich degradację powoduje duże zamieszanie na rynku ubezpieczeń. Odkąd towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły honorować oświadczenia klientów dotyczące ich dorobku zniżkowego należy szczególnie uważać na to co podpisujemy.


Wykupując ubezpieczenie oc Warszawa musimy być pewni co do wszystkich szkód, które w oświadczeniu uwzględnimy ponieważ jeśli się pomylimy lub zataimy jakiekolwiek zdarzenie towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać dopłaty, dopłata może przewyższać kilkukrotnie wartość całej polisy. Jak to możliwe? To bardzo proste, mimo, że chodzi tu o ubezpieczenie obowiązkowe to towarzystwo ma możliwość manipulowania stawką podstawowa oraz przepisami dotyczącymi przyznawania zniżek. Np. posiadając 60% zniżki plus jedną szkodę w ostatnim roku ubezpieczeniowym towarzystwo A zredukuje nam zniżkę do 50%, którą będziemy „odpracowywać” przez rok, natomiast w przypadku gdy okazuje się, że mieliśmy 2 szkody towarzystwo redukuje nasze zniżki do poziomu 10% plus kara za zeznanie nieprawdy. Kiedy podpisujemy oświadczenie powinniśmy mieć świadomość tego że jeśli rozmijamy się z prawdą to towarzystwo raczej na pewno wystąpi na drogę sądową i na 99% wygra rozprawę, a ta będzie nas wiele kosztować. Jeszcze do niedawna wszelkie zadłużenia wobec towarzystw ubezpieczeniowych w większości przypadków uchodziły dłużnikom płazem, sytuacja się jednak trochę zmieniła. Na rynku pojawiło się bardzo wiele firm, które zajmują się windykacją należności od klientów towarzystw ubezpieczeniowych, czas na takie działanie to 5 lat wstecz. Najczęściej taka firma wysyła kilka wezwań do zapłaty a następnie kieruje sprawę na drogę sądową. Nowopowstałe sądy wirtualne działają o wiele szybciej i obciążają dłużnika dodatkowymi opłatami procesowymi.


Ubezpieczenie oc Warszawa powinno być więc kupowane z głową oraz pełną świadomością dotyczącą wszelkich zaświadczeń oraz pozostałej dokumentacji potrzebnej do prawidłowego zawarcia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Nawet jeśli składka wydaję się nam zbyt droga nie próbujmy kombinować z zatajaniem historii szkodowej, ponieważ oszczędność wynikająca z takich działań jest niewspółmierna do kary jaką możemy ponieść za zeznanie nieprawdy. Istnieje bardzo wiele sposobów zgodnych z prawem na obniżenie składki ubezpieczenia oc. Jeśli posiadamy więcej niż jeden pojazd i nie chcielibyśmy stracić zniżek na wszystkie samochody w przypadku zaistnienia szkody to bardzo dobrym sposobem jest wybór towarzystwa w którym szkoda z jednego pojazdu nie wpływa na wysokość zniżek w kolejnych pojazdach. Jeśli więc doszłoby nawet do sytuacji, że na jednym pojeździe mieliśmy aż 2 szkody to zniżki stracimy tylko na tym, którego szkody dotyczą, pozostałe pojazdy będą miały własny tor historii ubezpieczeniowej. Czyli jeśli mogą wejść wyżej za rok bezszkodowy to wejdą lub jeśli są już na najwyższym to na nim pozostaną. Proponujemy korzystać z porad wyspecjalizowanych osób z zakresu ubezpieczeń żeby nie popełniać błędów przy doborze polis.

Szczegóły strony polisarium.pl:

Komentarze do strony: polisarium.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę polisarium.pl

Polisarium.pl - Najtańsze ubezpieczenia oc Warszawa
Polisarium.pl - Najtańsze ubezpieczenia oc Warszawa
Polisarium.pl - Najtańsze ubezpieczenia oc Warszawa
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

ulotki (13), motoryzacja (13), kosmetyki naturalne (13), /ślub (17), kredyt (15), zabawki (15), sklepy (13), wizytówki (14), meble (35), blog motoryzacyjny (13), ogłoszenia (15), rolety (18), łódźŸ (21), lodz (21), psychoterapia (13), serwis (21), apartamenty (12), pożyczka (13), katalog stron (36), sklep internetowy (15), medycyna estetyczna (14), biuro rachunkowe (18), stomatolog (18), wesele (24), odzież (15), Kosmetyki (18), uroda (34), aranżacja wnętrz (14), zdrowie (49), medycyna (27), hotele (15), katalog (15), sklepy internetowe (15), blog (20), noclegi (33), organizacja imprez (14), dentysta (17), firmy (14), wycieczki (13), śląsk (13)