Dodano dnia: 16.02.2017 o godz: 14:04 | Numer ID: 10493
Link nie działa/spam ?

Łączenie JPK - Jednolity Plik Kontrolny

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie kwestiami finansowymi w firmach czy jednostkach administracyjnych nie jest proste. Wymaga to często wykorzystywania dość zaawansowanego oprogramowania, dzięki któremu możliwe jest bezproblemowe przeprowadzanie wszelkich transakcji i rozliczanie się z właściwymi urzędami. Programy i systemy informatyczne w każdym przypadku stanowią bardzo cenną pomoc w tego typu działalności. Przykładem mogą tu być pliki JPK –Jednolity Plik Kontrolny i ich zastosowania.
Plik JPK obejmuje zbiór wszystkich informacji gospodarczych, dotyczących różnego rodzaju transakcji oraz pozostałych operacji gospodarczych. Tak sporządzony plik może być wykorzystany w rozliczeniach i przygotowywaniu raportów.
Jednolity Plik Kontrolny jest dużym ułatwieniem dla organów podatkowych w przeciwdziałaniu unikania opodatkowania oraz wyłudzeniom VAT. Dzięki JPK łatwiejsze jest przeprowadzanie kontroli, czy zgadzają się dane podatnika odliczającego VAT, z tym co wykazał sprzedawca, wystawiający fakturę VAT (tzw. kontrole krzyżowe).
W licznych programach bardzo przydatną funkcją jest też łączenie JPK. Program JPK to niesamowicie pomocne narzędzie przy rozliczaniu się danej jednostki z urzędami. Przydaje się to szczególnie w większych jednostkach, na przykład firmach, które prowadzą różne oddziały, biurach rachunkowych czy jednostkach samorządu terytorialnego. Zbiera się wówczas dane i przeprowadza łączenie plików JPK ze wszystkich jednostek. Takie scalanie JPK daje możliwość przygotowania większego raportu traktującego o sprawach gospodarczych całości, a nie tylko o poszczególnych jednostkach. Przygotowany w ten sposób raport nadaje się od razu do przesłania do urzędu lub użycia w innych operacjach.
Łączenie JPK jest zatem bardzo ważną funkcją, która znacznie ułatwia zarządzanie sprawami gospodarczymi w wielu większych przedsiębiorstwach czy jednostkach administracyjnych. Oferowana jest w różnych programach, warto zatem mieć pewność, że w razie potrzeby będziemy mogli z niej skorzystać. Fachowy program JPK pozwoli nam znacznie łatwiej tworzyć obszerne raporty i sprawozdania, unikając równocześnie problemów z urzędami czy zwyczajnych bałaganem w rachunkowości. Ułatwi także ich kontrolę opraz przesłanie do urzędu skarbowego. To sposób na proste łączenie JPK i ich kontrolę.

Szczegóły strony www.jpk-link.pl:

Komentarze do strony: www.jpk-link.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.jpk-link.pl

Łączenie JPK - Jednolity Plik Kontrolny
Łączenie JPK - Jednolity Plik Kontrolny
Łączenie JPK - Jednolity Plik Kontrolny
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

śląsk (13), sprzedaż (12), katalog (15), katalog stron (36), firmy (14), medycyna (27), odzież (15), wizytówki (14), psychoterapia (12), kosmetyki naturalne (13), serwis (18), apartamenty (12), blog (18), noclegi (33), biuro rachunkowe (18), dentysta (17), aranżacja wnętrz (14), uroda (30), organizacja imprez (14), sklepy internetowe (15), łódźŸ (21), medycyna estetyczna (13), rolety (17), lodz (21), zdrowie (46), wesele (23), stomatolog (18), kredyt (15), ogłoszenia (15), Agencja interaktywna (12), sklepy (13), meble (35), Kosmetyki (16), zabawki (15), /ślub (17), wycieczki (13), sklep internetowy (15), pożyczka (13), projektowanie stron www (12), hotele (15)